Görüntülenme sayisi : 25
Başlangıç :31.7.2018
Bitiş :31.7.2018
 

Değerli Üyelerimiz, 

ANGİKAD olarak Türk kadınının sosyal ve ekonomik alandaki gücünü anlatmak için başladığımız çalışmalarımıza AIESEC ile düzenlediğimiz Gençlik Zirvesi ile devam ettik. Birçok farklı ülkeden gelen gençlerin katılımları ve çok değerli konuşmacı konuklarımızın katılımıyla gerçekleşen bu organizasyonda gençlerle girişimci iş kadınları arasında bir köprü olduğumuzu düşünüyor ve Türk kadını algısını güçlendirdiğimize inanıyoruz.


ANGİKAD tarafından düzenlenen gençlik zirvesinde, Prof.Dr.Nezih Orhon, filmlerin gücü ile kadın erkek eşitliği üzerine hazırladığı sunumu AIESEC'li gençlerle paylaştı. 

Gizem Şalcıgil White, Turkish Cofee Lady ünvanı ile Amerika’da hayata geçirdiği girişimcilik hikayesini anlatırken, Türkiye’nin marka olabilecek değerlerine sahip çıkmamız üzerine bir sunum gerçekleştirdi.

ANGİKAD'ın kurucu başkanı Devrim Erol, AIESEC'li gençler ile düzenlediğimiz "Gençlik Zirvesi"nde kadına dair önemli istatistiklerin altını çizdi.

Organizasyonumuzun ilk günü Sanatçı Pınar Ayhan'ın dünden bugüne Türkiye'nin değerli isimlerinin anlatıldığı müzikal performansı ile sona erdi.

AIESEC’li gençler ile düzenlediğimiz zirvemizin ikinci gününde, Dr. Sema Demir’in kurucusu olduğu Yaşayan Köy’ü ziyaret ettik. Türkiye'nin 7 farklı coğrafi bölgesinin tarihini, mimarisini ve aynı zamanda o bölgelerin aile yaşantıları ve kültürlerini tanıtmak üzere kurulan Beypazarı Yaşayan Köy, Yaşayan Müze ve Türk Hamam Müzesi gezileriyle 21 ülkeden gelen gençler Türkiye'de unutamayacakları bir güne imza attık.