Görüntülenme sayisi : 24
Başlangıç :4.8.2018
Bitiş :5.8.2018
 

Değerli Üyelerimiz, 

Çok değerli üyemiz Halk Bilimci Sema Demir’in imzası olan müthiş projelerden ilk ikisindeyiz; Yaşayan Müze ve Türk Hamam Müzesi. Geleneklerimizi ve nereden geldiğimizi unutmamak, unutturmamak adına mutlaka çocuklarımızla görülmesi gereken yerler. Üstelik Ankara’ya sadece 1,5 saat mesafede.

Ve Beypazarı’nda bir açık hava müzesi; Yaşayan Köy!
25 dönüm arazi üzerine kurulmuş Türkiye’nin tüm coğrafyalarındaki kültürlerini, gelenek ve görenekleri ile harmanlayarak bize yaşatmak üzere kurgulanmış müthiş bir girişimcilik örneği. 
Ülkemize bu kadar değerli bir kazanım sağladığı için Angikad olarak değerli üyemiz Halk Bilimci Sema Demir ile gurur duyuyor, olağan üstü sunumu ve misafirperverliği için teşekkür ediyoruz.


ANGİKAD’ın Yaşayan Köy ziyaretinde değerli üyemiz halk bilimci Dr. Sema Demir’in Yaşayan köy, Yaşayan Müze ve Türk Hamam Müzesi’nin varoluş hikayesini anlattığı sunumunun yanısıra yine çok değerli üyemiz Dr. Diyetisyen Banu Topalakçı Salman’da gerçekleştirdiği sunumunda, güncel istatistiklerle Dünyada’ki açlık ve obezite dengesizliğine vurgu yaparken, sağlıklı beslenmenin sırlarını anlattı.